چگونه زبان عمومی کنکور را مطالعه کنیم؟

 کتاب زبان هم تقریبا" محروم واقع شده است . اکثر داوطلبان گرامر را از روی جزوات می‌خوانند و معنی لغات را هم از آخر هر درس و یا لغتهای نوشته شده ، همراه با معنی ( به صورت فلش کارت و ....) حفظ می‌کنند . در حالی که لغات زبان بسیار زیاد و فرارند و باید راهکارهای بهتری برای یادگیری آنها به کار گیریم . چگونه ؟؟؟

 

  1. کتاب زبان ( مخصوصا" پیش دانشگاهی ) را از ابتدا شروع می‌کنید به خواندن و در آوردن معنی لغات از دیکشنری ( زیرا لغتی که در جمله یاد گرفته شود و با پیدا کردن به حافظه سپرده شده باشد ، خیلی عمیقتر و بهتر از لغتی که خارج از جمله با معنی حاضر و آماده حفظ شده است ، در ذهن باقی می‌ماند ).
  2. تمام بخشهای کتاب زبان از جمله لغات ، متنها ، صورت و پاسخ تمرینها و.... را باید بخوانید و لغاتش را در آورید نه اینکه به لغات آخر هر درس اکتفا کنید . 2- از معلم خود بخواهید تمام تمرینها را حل کند . 
  3. لغتها را سعی کنید با یک یا چند مترادف انگلیسی یاد بگیرید . 
  4. لغتهای مترادف و متضاد در کنار هم بسیار راحتتر به خاطر سپرده می‌شوند .
  5. تستهای زبان را به صورت مخلوط بزنید نه طبقه بندی . 
  6. در هنگام زدن تست چه گرامر باشد چه درک مطلب و چه تست لغت ، صورت تست و گزینه‌ها را معنی کرده و لغات جدید را فیش برداری کنید. این کار به شما کمک می‌کند دایره ی لغاتتان بسیار وسیع شود . مخصوصا" اگر داوطلب شرکت در کنکور منحصرا" زبان هم هستید . این یکی از کارهای واجب بر شما خواهد بود .
  7. صحبت کردن در کلاس با همکلاسی‌ها یا در خانه با یکی از افراد تحصیلکرده ، به زبان انگلیسی دشوار ولی بسیار مفید خواهد بود. 
  8. لغات زبان را ، از روی کتاب درسی خودتان و درجمله دوره کنید . 
  9. لغات مهم را فیش برداری کنید تا در وقتهای تلف شده (اتوبوس ، مترو ، مطب دکتر یا صفهای مختلف ) بتوانید مروری برآنها داشته باشید.
/ 2 نظر / 23 بازدید
ابزار رايگان

سلام با قرار دادن ابزار مناسب و کاربردي در سايت يا وبلاگ خود بازديدتان را چند برابر کنيد براي مشاهده ابزار به لينک زير برويد : http://www.parmisfun.com/abzar.php با تشکر

ابزار رايگان

سلام با قرار دادن ابزار مناسب و کاربردي در سايت يا وبلاگ خود بازديدتان را چند برابر کنيد براي مشاهده ابزار به لينک زير برويد : http://www.parmisfun.com/abzar.php با تشکر