چگونه دین وزندگی کنکور را مطالعه کنیم؟

 

دین و زندگی:

خوشبختانه کتب درسی دین و زندگی، بیشترین مورد استفاده را بین داوطلبان دارد. ولی باز هم اشکالاتی در مطالعه ی آن دیده می‌شود ، مثلا" اکثر داوطلبان به کتابهای قرآن 2و3 توجه نمی کنند در حالیکه بین 5 تا6 سوال از آنها مطرح خواهد شد . خود کتاب دین و زندگی را هم کاملا" سطحی ، طوطی وار حفظ می‌کنند . به همه ی اسمها و کتابها و تاریخها و آیه‌ها توجه نمی کنند ، پس حتی همین دین و زندگی به ظاهر ساده را هم باید بهتر از اینها بخوانیم ، چگونه ؟؟؟

  1. همه ی درسهای کتاب دین و زندگی را خیلی خوب می‌خوانیم و یاد می‌گیریم .
  2. سعی می‌کنیم عربی و فارسی تمام آیه‌ها را و اینکه این آیه یا حدیث در مورد چه موضوعی است را خوب یاد بگیریم و به خاطر بسپاریم .
  3. تمام اسامی و نام کتابها و تاریخهای مهم را که حتی در زیر نویس آمده ، به خاطر می‌سپاریم .

 

مساله ی اصلی بسیاری از داوطلبان برای دین و زندگی فراموش کردن آن است نه خواندن آن .

برای جلوگیری از این پدیده به دستورات زیر عمل کنید :

  •  زود به زود دروس خوانده شده را دوره کنید و تستهای آنها حداقل یک هفته پس از آخرین دوره بزنید. 
  • بهتر است دوره فقط از روی کتاب درسی خودتان باشد ، چون وقتی شما برای اولین بار از روی کتاب درسی مطلب را حفظ کرده اید ، دقیقا" در حافظه ی بینایی شما شکل و رنگ و طرح و مطالب آن صفحه حک می‌شود ، پس اگر دوره هم همیشه از روی یک منبع باشد ، می‌تواند به یاد آوری توسط حافظه ی بینایی کمک کند .
  • از خواندن جزوات خلاصه شده و گلچین شده ی دین و زندگی بپرهیزید ، زیرا خط به خط کتاب و حتی زیر نویسها مهم هستند و مورد سوال واقع خواهند شد . 
  • احکام را خوب یاد بگیرید بعد حفظ کنید ، زیرا که جملات دروس احکام کمی ثقیل هستند و اگر شما درست حکم را متوجه نشوید ، قطعا" تست را اشتباه خواهید زد .

 

/ 1 نظر / 120 بازدید
فاتک

خوب بود ولی کم بود